Nastavení Průša sliceru

Prvním krokem je stažení nejnovější verze Průša sliceru z adresy https://www.prusa3d.com/prusaslicer/

Po úspěšném nainstalováním aplikace se zobrazí konfigurační menu:

Nastavení Průša sliceru – krok 1 Klikneme na tlačítko next.

Nastavení Průša sliceru – krok 2 Z nabídky vybereme tiskárnu Original Prusa i3 MK3S & MK3S+ MMU2S (třetí možnost z leva) a klikneme na možnost 0,4 mm trysky.

Pokračujeme tlačítkem next.

Nastavení Průša sliceru – krok 3 Vybereme jedinou možnost Original Prusa SL 1.

Pokračujeme tlačítkem next.

Nastavení Průša sliceru – krok 4 Z následující nabídky vybereme všechny druhy filamentů, které máme v plánu používat. V našem případě všechny Prusamenty, generic PLA a generic PETG.

Pokračujeme tlačítkem next.

Nastavení Průša sliceru – krok 5 Následuje výběr resin. Výběr barev se u nás neustále mění, z tohto důvodu doporučujeme vybrat zopár Prusa resinů a v případě tisku se vrátit do tohto menu a vybrat správnou barvu.

Pokračujeme tlačítkem next.

Nastavení Průša sliceru – krok 6 V případě že si žádáte, aby se vám automaticky stahovala nejnovější verze programu, vyberte možnosti z menu.

Nastavení Průša sliceru – krok 7

Pokračujeme tlačítkem next.

Nastavení Průša sliceru – krok 8 V případě, že označíte následující možnosti, budou se vám automaticky otevírat soubory .stl a .3mf v PrusaSliceru.

Pokračujeme tlačítkem next.

Nastavení Průša sliceru – krok 9 Na základě vaší znalosti 3D tiskáren vyberte jednu ze tří možností zobrazení. Každá pokočilejší možnost přidává funkcionalitu, no program je plně použitelný i v možnosti Simple.

Pokračujeme tlačítkem finish.