Příprava modelu pro tisk

V případě že se kdekoliv v průběhu tohoto návodu zaseknete neváhejte se zeptat zkušenějších tiskařů na službě, nebo napište na e-mail 3dtiskarna@sh.cvut.cz Předpokládáme, že si chcete vytisknout objekt a máte ho uložený v počítači jako 3D model. Prvním krokem je otevřít si nejnovější verzi PrusaSliceru. Návod jako si ho nastavit nájdete zde. Obsluha PrusaSliceru pro tisk FDM nebo SLA jsou stejné, liší se jedině výběrem tiskárny.

Příprava modelu pro tisk – krok 1 Teď upřeme naší pozornost do pravého horního rohu.

  1. Jako první si svolíme výšku jedné vrstvy. Čím menší je výška jednotlivých vrstev, tím delší bude celková doba tisku.
  2. V následujícím menu si svolíte druh materiálu který si želáte tisknout.
  3. Pro případ že si želáte tisknout vícebarevný model svolte možnost bez slova single na konci. V případe normálního tisku vzberte možnost s slovem single na konci.

Protáhnutím 3D modelu na zobrazenou tiskovou plochu se vám načítá zobrazení modelu V případě že model má takzvané převisy (overhangs) je možné vygenerovat podpory pro takéto místa. Učiníme tak výběrem z ponuky Supports.

Příprava modelu pro tisk – krok 2

dalším krokem je kliknout na tlačítko slice now, tím se model takzvaně „naslicuje“ (čti: naslajsuje) a je připravený na tisk.

Příprava modelu pro tisk – krok 3

V pravo dole můžete vidět přibližnou dobu tisku, váhu spotřebovaného materiálu i jiné statistiky. Tlačítkem Export G-code uložte soubor na SD kartu a může vesele začít tisknout.